За нас - Шандонг Zhongbaokang Медицински копродукции, ООД

за нас

201706241028093949

регистрирани Add Huantai округ, Zibo, Шандонг
Тип на бизнис Домет & развие, производство, продажба
главниот пазар Кина, Азија, Euorope, Блискиот Исток, Nortd Америка, Soutd Америка, Африка, Austrilia
бренд ZBK
Број на вработени 468
Годишна продажба 200 милиони
основана е во 1996

Шандонг Zhongbaokang Медицински спроведува копродукции, ООД

    Основана во 1996 година, Шандонг Zhongbaokang Медицински спроведува копродукции, Ltd, со клучните претпријатие на Taibao група, е професионална производител специјализирана за истражување, развој, производство и продажба на трансфузија на крв во собата и прецизна инфузија во собата. Нашите главни производи се Вирус неактивност трансфузиона филтер, леукоцитите отстранување филтер, Плазмафереза ​​центрифуга Апаратура, прецизност Течни медицина филтер, Прецизирај Филтрирање инфузија во собата, lightproof инфузија во собата, Lightproof прецизен сет филтер инфузија, без игла инјектор итн Сите наши производи се во согласност со меѓународните стандарди за квалитет и се многу ценети во различни пазари низ целиот свет.

    Ние се фокусира на безбедноста на животот и инсистирање на истражување и развој, бидејќи компанијата создаде. Сега, ние поседуваат повеќе од 60 патенти, вклучувајќи повеќе од 20 изум патенти. Врз основа на силна технологија, ние се изгради инженеринг и технолошки центар за истражување на трансфузиологија уред на Шандонг, пост-лекар научно работна станица, академик работна станица на Кинеската академија за наука, истражување инженеринг лабораторија на крв Вирус Инактивација технологија на Шандонг. 

    Квалитетот е животот на претпријатието. Нашата фирма располага со површина од повеќе од 40.000 м2 од 10.000 Одделение за прочистување на работилница во согласност со GMP стандарди и има положено ISO 9001, ISO 14001, CE, GMP за медицински уред. Со цел да се обезбеди квалитет, ние исто така изградено силна квалитетот на системот вклучувајќи ги и големите стерилизација опрема и биологија, хемија и физика соба опремена со напредна опрема за тестирање. Сите наши производи се произведени со современа опрема и строги КК процедури.

    Шандонг Zhongbaokang Медицински спроведува копродукции, ООД. Е во потрага напред за комуникација и соработка со домашни и странски клиенти во научно истражување, производство и продажба на трансфузија уреди, инфузија уреди и релевантните области. За да дознаете повеќе за она што може да направи за вас, контактирајте со нас во секое време. Добредојдовте на Zhongbaokang!WhatsApp Онлајн Chat!