Кревет леукоцитите намалување на филтер

Кревет леукоцитите намалување на филтер

 • Бренд: ZBK или ОЕМ
 • Потекло на производот: Кина
 • Време на испорака: 4 недели
 • Снабдување капацитет: 5.000 поставува на ден
 • детали за производот

  Тагови производ

  употреба:

  Нашите леукоцитите отстранување филтер s (кревет) е наменета за отстранување на леукоцитите и микро-агрегат во крвта и заштита на пациентите од леукоцитите поврзани со трансфузија на компликации како што се GVHD болести и несакани дејства итн

  сопственост:

  Резидуален вредноста на WBC помалку than≤1.0 × 106 / единица

  Висока РБЦ обновување rate≥90%

  Hematolysis rate≤5%

  100% отстранување на микро-агрегати

  Структура:

  Се состои од пре-филтрација, филтер, цевководи, филтер за воздух.

  1.Pre-филтрирање ќе го отстрани микро-агрегат во крвта, и да се спречи меур влезат во главниот филтер

  2. филтер е суштински дел каде леукоцити може да се филтрира и се апсорбира.

  3. цевководи се состои од гасоводот решение солена вода и крв гасоводот. Со наводнување на цевководи со физиолошки раствор по филтрација, црвените крвни клетки во цевководи може да се обнови темелно.

  4. воздушен филтер ќе се спречи честички во Комплет на филтерот.

  Стерилизација: ETO 

  Сертификат: CE, ISO9001, ISO14001, IS013485


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  
  WhatsApp Онлајн Chat!