Најдобрите игла инјектор

Најдобрите игла инјектор

 • Бренд: ZBK или ОЕМ
 • Потекло на производот: Кина
 • Време на испорака: Во 2 недели
 • Снабдување капацитет: 1.000 парчиња месечно
 • детали за производот

  Тагови производ

  ZBK непотребни инјектор е составен од два дела

  1, овој дел вклучува стерилни за еднократна употреба адаптер за полнење и за еднократна употреба за еднократна употреба стерилни 0,3 ml градуирана непотребни шприцот (ампула). Тие се основни и именување основа на Непотребно инјектор.

  2, овој дел се вклучени станица инјектор и ресетирање и обезбедува прашок за инјектирање

  Структура на секој дел

  1.sterile за еднократна употреба пополнување адаптер: капа, држачот на игла и игла цевки.

  201706121021318324

  2.Disposable еднократна употреба стерилни непотребни шприц: Резервоар, клипот и основни бар.

  201706121022370523

  3.Injector: инјектор тело, безбедно заклучување надвор прстен, безбедно заклучување внатрешен прстен и активира.

  201706121023427592

  4.Reset станица: горниот капак притисок, ресетирање бар, ресетирање носителот станица.

  201706121024116680

  оперативните принцип на производот

  Непотребно е инјектор е Уред за инјектирање од страна на притисок и не треба игла за време на инјектирање. Преку употреба на супер силен специјални пролетта за да формираат висок притисок, под овој притисок, течноста медицината ќе помине низ многу тенки дупка и производство на течен струја, што навлегуваат во кожата и спреј на поткожниот слој од шприц иглата.

  Карактеристики на производот

  1.Eliminate на инјектирање болка.

  2.Eliminate инциденцата продупчување предизвикана од иглата.

  3.No вкрстена контаминација.

  4.No calluses, оток, модринки и се продлабочуваат.

  5.No истекување.

  6.No треба перење и лесно да се справи; мали димензии и лесен за носење; amblyopic пациентот исто така може да го користат.

  воведување користење на производот

  1.Prepare инјектор

  2.Fill шприцот

  3.Load инјектор

  4.Give инјектирање

  квалитет на производот

  Нашата компанија има положено ISO9001, ISO013485 меѓународниот сертификат за квалитет и ISO14001 меѓународен сертификат за животната средина.

  Компанијата има физички, хемиски, биолошки лаборатории и големи стерилизација опрема за да се обезбеди производи се pyrogen слободни, токсични-бесплатно. Ние исто така имаме примерок соба за да се обезбеди квалитетот на производот.

  Сервис и посветеност

  На Непотребно инјектор произведени од страна на Шандонг Zhongbaokang медицински спроведува копродукции, Ltd е строго тестирани, се приспособат и да проверуваат за да се обезбеди добар квалитет на производот. Ако има некои неуспех во текот на користењето или квалитетот проблем, ве молиме јавете се во нашата одделот за маркетинг и треба да се поправи, телефонот е + 86-0533-8688533 бр.

  Свечена ветување: нашите инјектор и ресетирање на пумпа има рок од една година гаранција од датумот на купување и FillingAdaptor и Непотребно шприц (ампула) имаат две години време гаранција од датумот на стерилизација.


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  
  WhatsApp Онлајн Chat!