инфузија Филтер

инфузија Филтер

 • Бренд: ZBK или ОЕМ
 • Потекло на производот: Кина
 • Време на испорака: 4 недели
 • Снабдување капацитет: 200.000 парчиња дневно
 • детали за производот

  Тагови производ

  употреба:

  Склопен со инфузија апарат во прецизни филтрирање инфузија поставува. Се користи за филтрирање на нерастворливи честички во течна медицина за да се избегне штети на телото од честички.

  Тип на производ: заеднички филтер, филтер lightproof

  сопственост:

  стапка брз проток и не постои блокирање во процесот на инфузија.

  Висока биолошка компатибилни, ниска дрога адсорпција.

  Autimatically гасови. Исцрпувачките брзината е брзо и нема меурчиња останатите.

  стапката на филтрација е повеќе од 99%.

  Не странски прашања падне и да се избегне средно загадување.

  Трансмисиски за lightproof филтер ≦ 35%

  спецификација:

  материјал:

  Филтер медиуми: хидрофилен PES мембрана

  Пропустливи: хидрофобен Тефлонски мембрана

  Домување: јасни медицински ABS пластика

  Пора Големина: 0.22um, 1.2um, 2.0um, 3.0um, 5.0um

  Димензии: Надворешен дијаметар: 31.2mm Макс дебелина: 12mm

  Влезот / Излезни приклучоци: Стандардна IV цевки конектори (влез / излез)

  Хидрофилен филтрација област: 5.8 cm²

  Хидрофобни филтрација област: 0.785cm²

  Минимална вода точка меур:

  0.22um: 350kpa

  1.2um: 40kpa

  5um: 45kpa

  Минимална Проток на вода:

  ПЕС 0.2um: ≥200ml / 10мин @ притисок 100cm вода главата

  ПЕС 1.2um: ≥500ml / 10мин @ притисок 100cm вода главата

  ПЕС 2.0um: ≥500ml / 10мин @ притисок 100cm вода главата

  ПЕС 3.0um: ≥500ml / 10мин @ притисок 100cm вода главата

  ПЕС 5.0um: ≥500ml / 10мин @ притисок 100cm вода главата

  Стерилизација: ETO

  Сертификат: CE, ISO9001, ISO14001, IS013485


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  
  WhatsApp Онлајн Chat!