Плазмаферезиска центрифуга Апарат

Плазмаферезиска центрифуга Апарат

 • Бренд: ZBK или ОЕМ
 • Потекло на производот: Кина
 • Време на испорака: во 4-5 недели
 • Снабдување капацитет: 5.000 комплети месечно
 • детали за производот

  Тагови производ

  Опис:

  Plamaspheresis центрифуга Апарат се користи заедно со плазма собирање систем (САД Haemonetics: модел PCS2) и се користат во Плазмафереза ​​станици да се соберат и посебна човечка плазма и да се врати назад на останатите еритроцити, леукоцити и тромбоцити на донаторот.

   Структура:

  Плазмафереза ​​центрифуга апарат се состои од четири дела: центрифуга чаша, плазма гасоводот, плазма торба и собирач на крвта.

  201706120846498804

  1.Centrifuge чаша

  2.plasma гасоводот

  3.Plasma торба

  колектор 4. крв

  сопственост:

  Пред-собраа, лесен за употреба.

  не-pyrogen, не-токсични, не-хемолиза

  Стерилизација: ETO

  Сертификат: CE, ISO9001, ISO14001, IS013485


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  
  WhatsApp Онлајн Chat!