Вирус Неактивност трансфузиона филтер

Вирус Неактивност трансфузиона филтер

 • Бренд: ZBK или ОЕМ
 • Потекло на производот: Кина
 • Време на испорака: 4 недели
 • Снабдување капацитет: 15.000 комплети на ден
 • детали за производот

  Тагови производ

  употреба:

  Тоа се користи за да ја деактивираат на вируси на плазма, апсорбира додаде метиленско сино и филтрирање на леукоцитите во плазмата. Таа мора да се користи за појавување со неактивност Апарати Медицинскиот вирусот.

  сопственост:

  Укажувајќи на вирусот инактивација ефект: VSV≥6lgTCID50; Sindbis≥6lgTCID50.

  Просечната стапка на задржување на главните плазма коагулација factor≥80%.

  Не варијација во имуногеност на плазма протеини

  На преостанатиот износ на леукоцити по единица плазма <5,0 × 105 / единица (леукоцитите отстранување rate≥99.9%)

  на апсорпција на метилен blue≥85%

  Бојата и изгледот на плазма по филтрација не се значително различни од оние на нормалните плазма.

  Брз филтрација, заштеда на работното време, филтрирање време е 3-4 минути

  Мора да се користи заедно со опремата за деактивирање на истата фабрика која е потврдена од страна на процесот да се постигне производ неактивни ефект.

  Структура:

  Скок, да застане клип, адсорпција филтер компонента, бајпас, MB Додај компонента, пренос ќесиња за крв, гасоводот.

  Стерилизација: ETO

  Сертификат: CE, ISO9001, ISO14001, IS013485


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  
  WhatsApp Онлајн Chat!