Хард Шел леукоцитите намалување на филтер

Хард Шел леукоцитите намалување на филтер

Short Description:


 • Бренд: ZBK или ОЕМ
 • Потекло на производот: Кина
 • Време на испорака: во 3 недели
 • Снабдување капацитет: 15.000 парчиња на ден
 • детали за производот

  Тагови производ

  Леукоцитите намалување на филтер за еднократна употреба

  употреба:

  Нашите леукоцитите отстранување филтер е дизајниран да се отстрани леукоцити и микро-агрегат во крвта и заштита на пациентите од леукоцитите поврзани со трансфузија на компликации како што се GVHD болести и несакани дејства итн Како за еднократна употреба производ, тоа е главно се користи во крвта станици и болниците.

  Модел на производот:  ZBK-RF-200S, ZBK-RF-400S

  обем на филтрација единица е 1 или 2 единици (секоја единица вклучува 200ml на целата крв и антикоагулантни).

  сопственост:

  1.Biological својства

  Резидуален вредноста на WBC помалку than≤1.0 × 10 6/ единица

  Висока РБЦ обновување rate≥90%

  Hematolysis rate≤5%

  Филтрација време: 12-15 минути

  100% отстранување на микро-агрегати

  2.Physical и хемиски сопственост 

  тешки metal≤1μg

  намалување Substances≤2ml

  испарување residue≤2mg

  ΔPH≤1.5

  l УВ Absorption≤0.3 (бранова должина: 250nm да 320nm)

  спецификација:

  1.Material:

  Филтер на тело: Поликарбонат-компјутер

  Филтер материјал мембрана: PBT полиестер

  2.Dimensions:

  200ml: Надвор дијаметар: 70mm

  400ml: Надвор дијаметар: 90mm

  3.Filtration област:  200ml: 28.26 cm²

  400ml: 50,24 cm²

  Стерилизација:  пареа под висок притисок

  Сертификат: CE, ISO9001, ISO14001, IS01348501,


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  
  WhatsApp Онлајн Chat!