Медицински ниска температура оперативен платформа

Медицински ниска температура оперативен платформа

Short Description:


 • Бренд: ZBK или ОЕМ
 • Потекло на производот: Кина
 • Време на испорака: Во 9 недели
 • Снабдување капацитет: 30 комплети месечно
 • детали за производот

  Тагови производ

  употреба:

  Се користи во крв станици, болници, епидемија станици и некои истражувачки институти. Тоа може да направи ниска температура работен простор од 2-8 ℃ да се задржи на обработка на крвта од влијание на висока температура надвор, со што се подобрува безбедноста на крвта. Таа, исто така може да се користи за ниска температура Дисекција платформа.

  сопственост:

  Температурата во работната површина е униформа и не постои кондензација.

  УВ стерилизатор гарантира дека на работната површина е слободен од контаминација.

  Поделени структура; Без бучава.

  Лесно да се движите и да се зацврсти.

  Сертификат: ISO14001


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  
  WhatsApp Онлајн Chat!